Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::..

YazarMesaj
anGorq
Co-Admin
Co-Admin
anGorq

..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::.. Empty
MesajKonu: ..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::..   ..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::.. Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 3:52 pm

Beşiktaş'ın şampiyonluk umudu sürüyor

Turkcell Süper Lig'de geçen hafta Fenerbahçe'ye 2-1 yenilerek zirve mücadelesinde Fenerbahçe, Galatasaray ve Sivasspor'un gerisinde kalan Beşiktaş, şampiyonluk umutlarını sürdürüyor.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, kulüp olarak şampiyonluk inancıyla yollarına devam ettiklerini belirterek, şampiyonluk mücadelesinde 6 Nisan Pazar günü Sivasspor ile deplasmanda yapacakları maçın kendileri açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

''Bu maçı kazanmamız gerekiyor'' diyen Erdoğan, ''Kazandığımız takdirde iddialı olduğumuz şampiyonluk mücadelemiz aynı heyecanla devam edecektir. 4 takımın şampiyon olma ihtimalinin olduğu ortamda Beşiktaş inançla yoluna devam etmektedir. 4 takım arasında puan farkı çok az. Sıralama her an değişebilir ve fark kapanabilir'' diye konuştu.

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında gördüğü kırmızı kart sonrası 4 maç ceza alan ve Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından bu cezası onanan Bobo konusunda ise, ''Verilmiş olan ağır bir cezadır.

Beşiktaş hak etmemiştir. 4 maç ceza alacak bir durum yoktu'' diyerek sözlerini tamamladı.
anGorq
Co-Admin
Co-Admin
anGorq

MesajKonu: ..::edu hasTaneLik oLdu::..   ..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::.. Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 4:07 pm

Fenerbahçe'nin Chelsea ile dün akşam yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk maçının ikinci yarısında başına aldığı darbe nedeniyle sakatlanan Brezilyalı futbolcu Edu'nun, dün geceyi hastanede kontrol altında geçirdiği bildirildi.

Başına aldığı darbeye rağmen maça devam eden, karşılaşma sonrası soyunma odasında şikayetlerinin artan Edu'nun, beyin sarsıntısı geçirdiği ve geçici hafıza kaybı yaşadığı tespit edildi.

Halen kontrol altında tutulan futbolcunun çekilen BT ve MR'ı neticesinde herhangi bir problemle karşılaşılmadığı bildirildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yapılan açıklamada, maç sonrasında stat ve çevresinde oluşan trafik yoğunluğunda Edu'nun hastaneye kaldırılması için resmi makam aracını tahsis eden İstanbul emniyet müdür yardımcılarından Hüdai Sayın'a teşekkür edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Maç ve sonrasındaki organizasyonların bitiminde, Sağlık Bakanlığı ve Acıbadem Hastanesi'ne ait ambulansların da stadyumdan ayrılmasından sonra meydana gelen bu olayda, takım sorumlularımızın stadyuma çağırdığı ambulanslar da Chelsea zaferinin coşkusuyla yaşanan trafik sıkışıklığın nedeniyle stadyuma bir türlü ulaşamamıştır. Bu durumda İstanbul emniyet müdür yardımcılarından Hüdai Sayın devreye girmiş ve şikayetleri artan oyuncumuz Edu, trafikte geçiş üstünlüğü bulunan Hüdai Sayın'ın resmi makam aracıyla Kadıköy Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Halen kontrol altında tutulan Edu'da herhangi bir problemle karşılaşılmamıştır. Oyuncumuz Edu'nun acil olarak hastaneye kaldırılmasında büyük yardımları bulunan Hüdai Sayın'a teşekkür ederiz."
anGorq
Co-Admin
Co-Admin
anGorq

MesajKonu: ..::LincoLn zaRaR weriYor::..   ..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::.. Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 4:10 pm

Eski Galatasaray yöneticisi Turgay Kıran, Lincoln'ün Galatasaray'a yakışmayan bir futbolcu olduğunu belirtirken, Brezilyalı oyuncunun takıma zarar verdiğini söyledi.

Galatasaray Kulübü’nün eski yöneticisi Turgay Kıran, takıma fazla katkı sağlayamadığı için eleştirilen Lincoln’ün gelecek sezon da Galatasaray’da kalması halinde sıkıntı yaşanacağını iddia etti. Turgay Kıran, bu sezon transfer edilen futbolcuların Galatasaray’a yakışmayan oyuncular olduğunu savunarak, şunları kaydetti: "Lincoln de bunların başında geliyor. Eğer Lincoln seneye Galatasaray’da ise seneye de sıkıntı olacaktır. Arda gibi oyuncunuz varken, Lincoln’e gerek yok. Dikkat edin Lincoln olmadığı zaman Arda takımı sürüklüyor. Siz daha dinamik bir takım kurmak istiyorsanız Lincoln gibi bir oyuncuya ihtiyacınız yok. Çünkü top cambazı değil, bir Alex değil, bir Nasri, bir Zidane değil. Zaten Almanya da dışlamış Lincoln’ü. Dolayısıyla Lincoln Galatasaray’a her an zarar verebilen bir oyuncu. Bir maç kazandırdı diye bu futbolcuyu baş tacı edemeyiz. 30 milyon avro verilmiş bir oyuncu, elimizde kalmış bir oyuncudur. Seneye Falco Götz ile Ümit Davala’nın takımın başında olacağı söyleniyor. Bunlar da gelse Lincoln’e sevimli bakmazlar."

Yönetimin yaptığı transferlerin hiçbirinin başarılı olmadığını savunan eski yönetici Kıran, şöyle devam etti: "Sınıfta kalmışlardır. Hem de 3 veya 4 not ile değil, 0 alarak sınıfta kalmışlardır. Barusso gibi oyuncuyu son dakika transfer ediyorsunuz, adam kadroya giremiyor. Carrusca ve Bouzid’in durumu belli. Bir Linderoth iyiydi, o da sakat çıktı. Fenerbahçe maçına yüzde 100 Türk oyuncularla çıkması lazım. Yerli takımla çıkan Galatasaray daha başarılıydı. Lincoln’e gerek yok. Arda var. Pırıl pırıl Arda, Lincoln’den daha mı kötü? Gençler daha hırslı, daha aktif. Diğerleri çok profesyonel, para için oynuyorlar bu belli. Pırıl pırıl genç kadroyla oynarsanız, Galatasaraylılar daha keyif duyar. Riske de gerekirse gireriz."

"TAKIMIN ÇÖKECEĞİ BELLİYDİ"
Turgay Kıran, takımın birden bire çökmüş durumda olmadığını kaydederek, bunun sinyallerini 3-4 aydır aldıklarını söyledi. Galatasaray’ın bu sezon sadece 1-2 maçta çok iyi oynadığını anlatan Kıran, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ondan sonra devamlı bir iniş içerisindeydi. Yalnız Galatasaray’ı kurtaran, altyapıdan gelen genç yetenekleriydi. Çünkü dışardan alınan ve tamamen fiyasko olan transferler sakat olunca, Galatasaray’ın gençlerine mecbur kalındı. O gençler de Galatasaray’ı taşımaya çalıştılar. Ama tabii ki takımın başındaki teknik adamla gençler arasında büyük bir çağ farkı olduğu için her istediği farklı anlaşıldı ve oyun disiplini kalmadı Galatasaray’da. Dolayısıyla bu yeni bir çöküş değil, uzun bir çöküşün sonu, ama artık 5-6 hafta kaldı. Tabii ki Galatasaray şampiyonlukta hala şanslı. Ancak bir an evvel sevgili teknik direktörün önlemi alınmalı. Son derece gayri ciddi bir şekilde bir altyapıya gönderiliyor, teknik direktör oluyor, bir an onun üstünde bir danışman oluyor. Teknik direktör ne olduğu anlaşılamayan bir durumda. Bu da oyunculara zarar veriyor. Onun için Galatasaray şampiyon olacaksa, şansını kullanması için, yönetici arkadaşların burada hakim olmaları gerekir."

Feldkamp’ın, gelecek sezonun teknik direktörünü seçeceği ve oyuncuları belirleyeceğinin yanlış bir bilgi olabileceğini belirten Kıran, şöyle devam etti: "Bu kulübün başında bir başkan var, hadi ondan vazgeçelim yine kulübün futboldan sorumlu birçok yöneticisi var. Onlar böyle açıklama yapmadıktan sonra bir kişinin çıkıp böyle demesine anlam veremiyorum. Böyle bir açıklama zaten Feldkamp’a düşmez. Galatasaray ciddi bir firmaysa, böyle açıklama yapılacaksa şube sorumlusu arkadaş ’Bir görev verdik Feldkamp’a, bundan sonra şuradadır, buradadır’ der. Öyle bir görev verilmişse bu doğal. Ama ben Galatasaray’a yakın bir kişi olarak duymadım. Hatta Polat, ’Belki altyapıya gidecek’ dedi. Polat mı doğru söylüyor, yoksa Feldkamp mı doğru söylüyor? Anlamak mümkün değil. Galatasaraylı kardeşlerimin buna bir an önce el koymaları gerekir."

"YÖNETİMİN YETERİNCE GÜÇLÜ OLMADIĞINI GALATASARAYLILAR BİLİYOR"
Turgay Kıran, Galatasaray’ın yeni seçilen yönetim kurulunun güçlü olmadığını bütün Galatasaraylıların bildiğini öne sürdü. Yeni yönetimde, eski yönetimden isimlerin bulunduğunu ifade eden Kıran, "Bu yönetimin yeterince güçlü olmadığını bütün Galatasaraylılar biliyor. Zaten eski yönetimden arkadaşlar var. Yeni arkadaşlar var. Alternatifleri olmayan yönetim olarak geldiler. İnşallah başarılı olurlar, temennimiz o" ifadelerini kullandı. Turgay Kıran, bütün Galatasaray camiasından artık Galatasaray’a daha yakın olmalarını, kulüple daha çok ilgilenmelerini isteyerek, şöyle devam etti: "Çünkü hakikaten 5-6 seneden beri zor bir döneme girdik. Bizler de zaman zaman kırılıp geri çekiliyoruz. Halbuki geri çekilme zamanı olmadığını ben dahi anladım. O yüzden bütün Galatasaraylıların artık yönetime destek olmasını istiyorum. Galatasaray hepimizin. Galatasaray’ın bugünkü duruma gelmesinin nedenini aramamız lazım. Hepimiz kabahatli olduğumuzu bilmemiz lazım. Geçen dönemde başarısız bir Galatasaray vardı, hiç başarılı bir Galatasaray olmadı ki. Bu da devam ediyor. Böyle devam ederse hepimiz başarısız olacağız. Biz bu kardeşlerimize yardımcı olmamız lazım. Eski başkan beni kırdığı için ben Galatasaray’dan uzaklaştım. Halbuki böyle yapmamalıydım. Galatasaray eski başkanın da değil, yeni başkanın da değil. Ben arkadaşlarımla neler yapabileceğimi konuşuyorum, tartışıyorum."
anGorq
Co-Admin
Co-Admin
anGorq

MesajKonu: Yarı final yemini!   ..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::.. Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 4:12 pm

Yarı final yemini!

Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel, Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Chelsea'yi 2-1 yenerek önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.
Sarı-lacivertli futbolcu, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, galibiyeti taraftarlara armağan ettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Maça kötü başladık, ancak ikinci yarıda, hocamızın verdiği teknik ve taktiği sahaya iyi yansıtarak maçı lehimize çevirdik. Çok mutluyuz. Kendi kalemize attığımız golle yenik duruma düştük, ama takım bunları daha önce de yaşadı. Bu konuda tecrübe edindik. İkinci maçta da etkili bir performansla lehimize bir skor elde edip yarı final oynamak istiyoruz."

Fenerbahçe'nin, Chelsea karşısında galibiyet golünü atan Deivid ise 13. dakikada kendi kalesine attığı golden sonra moralini bozmadığını belirterek, "Ne yazık ki talihsiz bir gol oldu. Bunu ben de istemezdim. Oyunun devamında demoralize olmadım. Bunu düşünmemeye çalıştım. Başımı dik tutarak mücadeleme devam ettim. Rövanşta turu geçmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.

Sarı-lacivertlilerin maçta beraberlik golünü kaydeden futbolcusu Kazım, attığı gole takım arkadaşları adına çok sevindiğini belirterek, görüşlerini şöyle açıkladı:

"Bu galibiyetle küçük de olsa bir avantaj elde ettik. Rakibimiz kendi sahasında çok iyi oynayan bir ekip. Daha işimiz bitmedi. Orada çok önemli bir maça çıkacağız ve elimizden geleni yapacağız. Maça ilk 11'de başlamadığım için üzgün değilim. Sonuçta bu hocamızın kararıdır."

Öte yandan, Fenerbahçeli futbolcu Önder'i, İngiltere liginde Tuncay Şanlı'nın da forma giydiği Middlesbrough'un yetkililerinin de izlediği öğrenildi.

..::SPoR::.. ..::HaßerLeri::..
1 sayfadaki 1 sayfası